Курорт «Аланія»

Аланія

Країна: Туреччина, курорт «Аланія»

Замовити тур

Аланія - популярний турецький курорт, який отримав всесвітню популярність завдяки своєму багатому історичному минулому, вражаючій красі природи і найдовшому в Туреччині купальному сезону (квітень-листопад). Пляжі в Аланії не широкі, з жовтим піском щільним, а вхід в море пологий - ідеальне умова для сімейного відпочинку з дітьми. Ще одна перевага Аланії - недороге проживання в готелях, відсотків на 10-15 дешевше своїх аналогів на сусідніх курортах. Правда, і престижних готелів в самому місті немає - все більше 2-3 *, максимум 4 *, з невеликими лисуватим територіями та муніципальним піщаним пляжем через дорогу. Зате є безліч дискотек, барів, морських ресторанчиків і таверн, є свій луна-парк, тому тут так багато молоді й просто демократичною публіки.

Історія Аланії дуже насичена і сповнена захоплюючих пригод. Цю закриту бухту в середні століття кілійські пірати використовували як притулок, і називалася тоді Аланія Коракесіоном. Гроти і печери, якими порізана прибережна скеля Ламлаташ, служили піратам скарбами і навіть в'язницями для викрадених під час набігів жінок (з-за чого одна печера отримала назву Дівочої). У 67 році до н.е. римський полководець Помпей отримав перемогу над піратами і приєднав це місто до Римської імперії. У 44 році Марк Антоній подарував місто з його околицями Клеопатрі. У візантійський період Аланьї було дано нову назву Калонорос, що в перекладі означає «красива гора». Однак свій найбільший розквіт Аланія досягла в сельджуцький період. У XIII столітті один з великих сельджуцьких султанів - Алаеддін Кейкубад - вигнав візантійців, зробивши місто своєї зимової резиденцією. Султан змінив назву міста, який став називатися «Алай». Саме до сельджукському періоду відноситься велика частина пам'ятників сучасної Аланії.

Курортна зона Аланії включає в себе декілька районів: Конакли, Інжекум, Карабурун, Махмуталар.

Конакли розташований 12 км від Аланії і в 107 км від аеропорту. Це невелике затишне селище з відмінним піщаним пляжем, вздовж якого розтяглися хороші готелі.

Інжекум розташувався в 20 км від Аланії і в 98 км від аеропорту. Славиться цей курорт прекрасним довгим піщаним пляжем і сосновим лісом. Жвава траса проходить за територіями готелів, які, як правило, розташовуються прямо біля пляжів. Інжекум підрозділяється на більш дрібні зони. Авсалар - невелике село, яка стає все жвавіше завдяки сусідству з готелями 4-5 *. Між ним і курортним селищем Окуджалар (де знаходиться аквапарк) розташовується безліч недорогих готелів 3-4 *. А на захід від Окуджалара усамітнено стоять великі готелі 5 * з величезними територіями і прекрасною інфраструктурою.

Карабурун - маленький прибережний селище в 89 км від аеропорту, поруч з яким знаходяться руїни античного міста Джастініано, де останнім часом побувало безліч археологічних експедицій. Недалеко від Карабуруна розташований Аларахан, відомий своїми караван-сараями.

Махмуталар - селище яке активно будується останнім часом з чудовими апельсиновими садами і хорошим піщаним пляжем. Сучасні готелі розкинулися серед житлових будинків.

Вибираючи Аланію для відпочинку, варто знати, що трансфер від аеропорту Анталії триває близько двох годин, однак дорога, що йде по березі моря, дуже мальовнича, а тому невиснажлива.

Варто відвідати або подивитися:

- Червона башта. - Аланське фортецю. - Печера Дамлаташ. - Печера закоханих.

 

Фото Аланія Зображення Аланія Фотографія Аланія Вигляд Аланія Фото Аланія Зображення Аланія

Зверніть увагу на курорти: