Кіпр

Кіпр

Кіпр - дім Афродіти (міфологічної богині Любові і Краси, яка народилася в піні цих теплих морів) приваблює мандрівників, які прибувають сюди звідусіль, щоб вшанувати її. Острів легенд, що цілий рік гріється в променях теплого середземноморського сонця, Кіпр втілює в собі ідеальну погоду середземноморського регіону. Кіпр, найсхідніший з середземноморських островів Європи, лежить на перехресті між Сходом і Заходом. Кіпр привабливий цілий рік. Поряд з незайманими ландшафтами, тихими селами, в яких час як би зупинився, і прекрасними культурними пам'ятками острова туристи виявлять новітню інфраструктуру, сучасні міста і готелі високого класу. Відпочинок на острові любові - Кіпрі вважається одним з найкращих безпечних у Європі, що не може не бути додатковим плюсом при виборі місця для відпустки. Відкритість душі, і доброта місцевого населення підкорює і хочеться повертатися в це райське місце знову і знову.

Кіпр - це слово як терпкий смак стародавнього вина, як посмішка Афродіти. В імені острова - аромат гарячого сонця, квітів, південних фруктів і - історії, що йде в минуле на дев'ять тисяч років. Греки, візантійці, хрестоносці пройшли тут, залишаючи руїни міст і рецепти національної кухні. Приїхавши сюди, Ви знайдете спокій і умиротворення, відчуєте незриму присутність Афродіти, яка згідно з давнім міфом народилася з піни морської та вийшла на кіпрський берег.

Дивовижний, казковий острів, скажете ви. Так, дивовижний. Ще в сиву давнину мандрівники, захоплюючись красою Кіпру, нерідко називали його островом-музеєм. І це не випадково. Тут все - історія. Руїни античних міст, фортеці і замки, храми і монастирі - німі очевидці битв і походів, спустошливих набігів і виснажливих облог. Навколо їхніх стін не раз розігрувалися бою між кіпріотами і численними завойовниками. Насправді, сухе прозоре повітря, кришталево чиста вода, велика кількість овочів і фруктів, розкішні готелі, мальовничі пляжі, численні ресторанчики, дискотеки, бари, бістро ... - що ще потрібно, щоб добре відпочити і розважитися. І ступивши на цю землю, Вам залишається віддатися своїм почуттям і бажанням, а про решту подбає Кіпр.

Клімат: на Кіпрі - інтенсивний середземноморський. Сухе спекотне літо з середини травня і до середини вересня і мінлива зима з листопада до середини березня. Літо - час високих температур (до +40 С) і безхмарного неба. Середня кількість опадів з січня по лютий - близько 60% загальної кількості опадів на острові. Взимку середня температура в найбільш холодному зимовому місяці - лютому +16 С. Сніг випадає на висоті понад 1000 м з першого тижня грудня і лежить до середини квітня. Вітри зазвичай слабкі і різні за напрямком.

Санітарні норми: Не рекомендується пити воду з-під крана, в будь-якому супермаркеті можна купити воду в пластикових пляшках . .

Транспорт: Найдешевший вид транспорту на Кіпрі - автобуси. У два рази дорожче них - маршрутки. Маршрутні таксі одночасно перевозять 4-10 пасажирів. У аеропорти (і, зрозуміло, звідти) «маршрутки» не ходять - цей шматок ринку цілком відданий на відкуп звичайним таксі. Таксі можна зупинити на вулиці, викликати через адміністратора готелю, а також по телефону з будь-якого магазина або ресторану. Є два тарифи - денною (діє з 6:00 до 20:30) і нічний (з 20:30 до 6:00, дорожче на 15%), тариф на перевезення багажу від часу доби не залежить. Якщо таксі наймається для огляду визначних пам'яток, необхідно заздалегідь домовитися з водієм про розмір оплати.

Пляжі: Всі пляжі муніципальні, пляжне устаткування (лежаки, парасольки) як правило, платне (1,5-2 CYP за предмет). Багато готелів в Лімассолі, Ларнаці  і Пафосі надають пляжне устаткування для своїх постояльців безкоштовно, але в Протарасі і Айа-напі такий варіант - рідкісне виключення. Найкращі пляжі на Кіпрі - в Айа-напі . Один з найживописніших - Ніссі-Біч, з острівцем недалеко від берега і c найбілішім піском. Також відомі і популярні Пісочна затоку і «тезка» болгарського курорту Золоті піски.  Дещо окрeмо стоїть прекрасний гальковий пляж в Петра-ту-Роміу. «Дамська миля», найдовший пляж на острові, знаходиться на захід від Лімассола і дуже популярний у місцевих жителів. На сході від Лімассола є другий популярний пляж - «Губернаторський», де зазвичай проводяться всі пляжні вечірки. Найпопулярніші пляжі в Ларнаці - це Маккензі, Фіникудес і нещодавно відкритий пляж Кіпрської організації з туризму. Розваги: Вдень на пляжі - різні водні види спорту, підводне плавання, круїзи навколо острова. Для дітей і дорослих - три аквапарки в Лімассолі, аквапарк і дельфінарій в Айя-напі, аквапарк і акваріум в Пафосі, в Протарасі - шоу танцюючих фонтанів. Вночі можна відвідати дискотеки і нічні клуби. Є безліч барів на будь-який смак: жваві, з оглушливою ​​музикою, і затишні, з романтичною атмосферою. Різні екскурсії урізноманітнюють денний відпочинок на пляжі . .

Шопінг: З травня по вересень магазини працюють з 8:00 до 19:00 (перерва з 13:00 до 16:00), з жовтня по квітень - з 8:00 до 18:00 (перерва з 13:00 до 15: 00). Магазини закриті по неділях, а також по середах і суботах після обіду . . З Кіпру везуть вина і лікери, солодке десертне вино «Коммандарія» (або «Намасське вино»), яке краще придбати в монастирі Киккос на Троодос, мережива і срібло ручної роботи, картини, вироби зі шкіри, дорогі ювелірні прикраси оригінального дизайну, шуби.

Чайові: У готелях і ресторанах в рахунок включається 10% плату за обслуговування. Тому чайові не обов'язкові, але дрібниця завжди приймається із вдячністю.

Кухня: У кіпрській національній кухні відчувається сильний вплив арабського і турецького кулінарного мистецтва, є в ній також блюда англійського походження. В обох частинах острова кухня несе сильний відбиток Сходу і тому тяжіє до страв, сильно присмачених олією і прянощами. Популярні тут східні солодощі. Баранину, яловичину і свинину на Кіпрі зазвичай жарять на вугіллях, запікають у глині ​​чи в горшочках з цибулею, лавровим листом, перцем та іншими спеціями. Дуже смачно готують рибу, восьминогів, крабів, креветок, устриць, мідій. Сама популярна закуска - шашлик, загорнений у корж, і кіпрський сир, що подається в натуральному чи смаженому вигляді. На півночі можна за замовленням одержати блюда зі свинини, але ви ніколи не знайдете їх у меню: адже місцеві жителі - мусульмани. Суто кіпрською стравою є мезе (по турецькі - мезелер або черезлер). Це не просто окрема страва, а цілий гастрономічний ритуал. Крім звичайних ресторанів і більш скромних таверн на Кіпрі є спеціалізовані заклади з суто рибною кухнею, а також кондитерські. Грецькі кав'ярні - клуби - тільки для чоловіків. Каву по-турецьки на Кіпрі перейменували в каву по-грецькі ("кафе елініко") - дуже густа, подається у маленьких чашечках. Кіпрські вина вважаються не тільки одними з кращих у світі, але і найдавнішими - вони згадуються вже в "Іліаді" Гомера. Ще древні римляни віддавали їм перевагу. Пляшка вина об'ємом 0,75 л коштує 0,8-2,5 фунта. У багатьох містах можна відвідати винні погреби. Кіпр - визнаний виробник не тільки вин, але і бренді, коньячного спирту, лікерів, шеррі й узо-анісової горілки. "Дзиванію" - кіпрський варіант грузинської чачі - любителі міцних напоїв можуть спробувати в будь-якій сільській таверні.

 

Замовити тур