Курорт «Кемер»

Кемер

Країна: Туреччина, курорт «Кемер»

Замовити тур

Курортна зона Кемер розташована на території національного парку в південно-західному напрямку від Анталії. Славиться цей курорт чудовими сосновими лісами, горами, мальовничими гаванями і бухтами, чистим морем і доглянутими пляжами. Центром курорту Кемер є невелике містечко Кемер, розташоване в 43 км від аеропорту Анталії.

Назва міста Кемер пояснюється різними версіями. Одні стверджують, що в назві присутнє Грецька міфологія - від Химери - вогнедишного чудовиська з головою лева, тілом козла і хвостом змії. Інші переводять слово «Кемер» з турецької мови як пояс-ремінь і ототожнюють з вузькою смугою узбережжя.

Розвиток курортної зони Кемер почався в 60-х роках, коли Анталія стала перетворюватися на великий міжнародний курорт і сюди проклали шосе. До цього моменту в Кемер можна було дістатися тільки морем. І вже в 90-і роки Кемер перетворився на один з найбільших туристичних регіонів.

Сьогодні Кемер - це ідеальне місце відпочинку: тут є невеликий аквапарк, дельфінарій, центри водних видів спорту, великий парк відпочинку Moonlight, декілька дискотек (найбільші з них Aura Club, Disco Inferno і Rai). У північній частині Кемера розкинувся «Йорюк-парк» жива етнографічна експозиція, присвячена історії турецького народу. Недалеко від Кемера лежать руїни стародавнього портового міста Фазеліс, де збереглися залишки портових стін, амфітеатру, мощена дорога, що веде до арки Адріана, акрополь, а також руїни водопроводів, базарних площ і лазень. За однією з легенд саме там похований Олександр Македонський. Біля підніжжя гори Олімпос знаходяться руїни ще одного пам'ятника старовини - міста Олімпос, заснованого в III столітті до н.е.

Курортна зона Кемер включає в себе декілька районів: Бельдібі, Гьойнюк, м. Кемер, Киріш, Чамьюва, Текірова, кожен з яких неповторний і по-своєму прекрасний.

Якщо слідувати в Кемер по дорозі з Анталії, першим зустрічає гостей селище Бельдібі, яке отримало свою назву від однойменної річки яка тут протікає. Цей регіон умовно ділять на 3 частини: Бельдібі - I, Бельдібі - II і Бельдібі - III.

У Бельдібі - I практично всі готелі 3 *,  доступні за цінами і стоять через дорогу від власних крупногалечних або насипних піщаних пляжів.

Бельдібі - III відрізняється лише тим, що готелі 3 * стоять на першій лінії від моря.

А от у Бельдібі - II знаходяться прекрасні готелі-клуби з великими зеленими територіями, гальковими пляжами (або платформами з насипним піском) і прекрасною інфраструктурою.

Наступне селище по дорозі з Анталії - Гьойнюк, яке перекладається з етруського слова «гекбюк» як «родюча долина в місці небесно-блакитного з'єднання». Гори в цьому районі відійшли від моря на пару кілометрів і утворили напівкруглу долину. Траса розділила цю долину навпіл. Ближче до моря розташувалися гарні готелі 4-5 *, а вище траси - будинки місцевих жителів. Гьойнюк підійде тим, хто любить тихий спокійний відпочинок, без бурхливого курортного життя.

Нове селище Кіріш розмістилося всього в 5 км за  містом Кемер. Розділяє їх скеляста гора, яка виступає до самого моря. На її вершину часто піднімаються туристи, щоб помилуватися прекрасною панорамою Кемера і побережжя аж до Анталії. Кіріш - дуже тихе і затишне поселення з першокласними готелями 4-5 *, розташованими на першій лінії. Так як власної інфраструктури практично немає, за винятком декількох барів і магазинчиків, всі розваги та послуги на території готелів. Ідеально підходить для сімейного відпочинку.

Чамьюва, наступний за Кірішем курорт, - чудове селище, буквально потопає в зелені. У перекладі з турецької мови «Чамьюва» означає «соснове гніздо» (cверху місцевість нагадує велике гніздо із соснових лісів). В основному готелі зосередилися уздовж «бульвару туризму». Ближче до пляжу розташувалися готелі 5 *, а через дорогу - готелі 3 *, що належать тому ж власнику. Як правило, вони мають спільну територію, пляж і навіть кухню.

Останнє місто - це Текірова, розташоване на самому півдні курортної зони. Це містечко славиться своєю красивою природою, гарними пляжами з дрібної круглої галькою. Це місто нарівні з Кіріш вважається самим елітним для проживання. Комфортабельні готелі-клуби будувалися настільки продумано, що залишається тільки насолоджуватися навколишньою природою, величезними зеленими територіями, багатою інфраструктурою, націленої на туристів з дітьми. Є в Текірова й простіші готелі, але також упорядковані та зручні.

Трансфер з аеропорту Анталії до готелів Кемера складає від 40 хвилин до півтори години.

Варто відвідати або подивитися:

- Музей під відкритим небом «Йорюк-парк»

- Міський парк «Moonlight»

- Дельфінарій

- Нічні клуби Кемера

- Полювання на форель та пікнік у горах Туреччини

- Вогняна гора "Янарташ"

Фото Кемер Зображення Кемер Фотографія Кемер Вигляд Кемер Фото Кемер Зображення Кемер Фотографія Кемер Вигляд Кемер Фото Кемер Зображення Кемер Фотографія Кемер Вигляд Кемер

Зверніть увагу на курорти: