Курорт «Сіде»

Сіде

Країна: Туреччина, курорт «Сіде»

Замовити тур

Курорт Cіде розташований на незвичайно мальовничому мисі, що омивається бірюзовими водами Середземного моря. З древнього місцевого словника назва міста перекладається як «гранат» — символ родючості.

За міфологією Анатолії, дочка бога Тауруса, богиня природи і родючості Сіде взявши з собою маленьку дочку, разом з німфами відправилась збирати квіти для вінків, в долину річки Манавгат. Співаючи і танцюючи Сіде збирала квіти разом з німфами, коли побачила тонке деревце з блискучим, різнобарвним як веселка листям і зламала гілочку цього деревця, щоб подарувати доньці. Як тільки вона відламала гілочку, з неї почала крапати кров. В ту ж мить, Сіде зрозумла, що деревце це - німфа, яка прийнявши вигляд деревця ховалася від злих людей. Сильно злякавшись Сіде хотіла бігти, але зрозуміла, що не може зробити й кроку тому, що ноги її вросли в землю і вона почала покриватися тонкою корою, усе більше приймаючи вигляд дерева. Німфи засмучені, тим що відбулося, своїми сльозами поливали щойно утворені корені, а Сіде,  зрозумівши що вона зробила велику помилку вимовила: «З цих пір я і мої плоди повні кольору крові, будемо символами життя, природи і родючості. Частіше приводьте сюди мою дочку, хай грається в моїй тіні і скажіть їй - нехай вона ніколи не рве квіти і ніколи не завдає будь-якого шкоди деревам. Тому що, кожна квітка чи дерево можуть бути богинями, які прийняли інший вигляд ». Кажуть, що ось цим міфом і народився півострів Сіде, який повний дерев Сіде (гранат).

Також існує легенда, згідно з якою в Сіде колись влаштували побачення Клеопатра та Марк Антоній. Можливо тому це місце особливо популярно серед закоханих пар. У цього міста досить бурхлива історія. Атмосфера Сіде, незважаючи на прекрасно розвинену сучасну інфраструктуру і численних туристів, як і в давні часи, наповнена спокоєм і умиротворенням. двох сторін до міста примикають довгі золоті піщані пляжі, трохи віддалік від яких можна побачити пам’ятники античного Сіде — нещодавно відреставрований амфітеатр і вражаючі ворота римської епохи.

У пішохідному центрі міста вузькі вулички, заповнені магазинами і ресторанами, ведуть вниз до маленької гавані і неймовірно романтичних руїн храму Афіни. У тихих віддалених провулках Сіде розташувалися численні сімейні готелі і вілли з прекрасними квітучими садами.

Затишні бари і сучасні нічні клуби відкриті майже до самого ранку. Туристична інфраструктура курорту розвинена чудово. Тут є все для того, щоб приємний і захоплюючий відпочинок в Сіде запам’ятався вам надовго.

Фото Сіде Зображення Сіде Фотографія Сіде Вигляд Сіде Фото Сіде Зображення Сіде

Зверніть увагу на курорти: