Курорт «о. Кріт»

о. Кріт

Країна: Греція, курорт «о. Кріт»

Замовити тур

Кріт є п'ятим за величиною островом Середземного моря після Сицилії, Сардинії, Корсики та Кіпру. Це найбільший з грецьких островів. Довжина острова складає 260 км - від мису Грамвуса на північно-західній частині до мису Сідерос на північно-східній. Площа острова - 8261 кв. км, протяжність берегової лінії - 1046 км.

Острів Кріт - унікальна частина Греції, щедро обдарована надзвичайною природною різноманітністю: горді скелі, глибокі холодні ущелини, таємничі печери, родючі долини, тихі бухти. Розкішна і благородна краса Кріту нагадує про міфологічні сюжети початку європейської цивілізації. Сьогодні Крит - це острів, що омивається прозорим теплим морем, з численними пляжами, яскравим сонцем і прохолодними зоряними ночами. Розкішні готелі, що розташувалися уздовж узбережжя, пропонують весь спектр послуг як для спокійного, так і для активного відпочинку.

Одним з важливих достоїнств Кріту є його екологія. Багато пляжів відзначені "блакитним прапором" ЄС (цією нагородою відзначаються найбільш екологічно чисті пляжі і курорти), прозорість води іноді досягає 40 м. Столиця острова - місто Іракліон. Клімат острова вважається найбільш м'яким і здоровим в Європі. 300 днів у році тут світить сонце. Купальний сезон починається в кінці квітня і закінчується в середині листопада. З травня по жовтень середня температура коливається в межах +20-26 ° С. Зима - нетривала, з середньою температурою +13-18 ° С. Температура води, як правило, не опускається нижче +16 ° С.

Сьогодні найбільш облаштовані північна і східна частини острова на які острів ділить столиця - Іракліон. Тут розташовані головні туристичні зони - Херсонісос, Малія і Агіос-Ніколаос, де можна знайти багато цікавого і захоплюючого. На заході острова розташовані мальовничі "венеціанські" міста - такі, як Ретімно та Ханья, які вражають уяву фантастичним поєднанням венеціанської і грецької архітектури.

Кріт відомий різноманітністю флори і фауни. Це ліси з каштанів, дубів, кипарисів і кедрів на заході і переважно - евкаліпти, пальми, оливкові, цитрусові та фруктові сади на сході, гірські схили порослі цілющими травами. Навесні острів встелений полями з маків, тюльпанів, диких гладіолусів. Деякі рослини зустрічаються тільки на Кріті, наприклад, крітська фінікова пальма. Кріт єдине місце проживання дикої кози крі-крі, а в області Ретімно, зустрічається унікальний вид морських черепах-карета-карета. Інфраструктура На Кріті розваги передбачені для туристів з різними інтересами і матеріальним станом. Кожен турист зможе знайти на Кріті розваги до душі: пішохідні екскурсії або морські прогулянки на яхтах, пірнання з аквалангами, відвідування аквапарків, дискотеки до ранку і яскраві шоу, фольклорні вечори з національною музикою, танцями і їжею.

Кріт - рай для любителів водного спорту. На Кріті можна не тільки відпочити і засмагнути на одному з прекрасних пляжів, але й також перед Вами відкриються безмежні можливості заняттям дайвінгом і підводними зануреннями з аквалангом. Кришталево чисті прозорі води грецьких морів відкривають для цього прекрасну можливість. Новачкам і досвідченим нирцям буде надана прекрасна можливість помилуватися красою підводного світу прибережних районів Кріту. Різноманітність флори і фауни, пейзажі, які утворюють підводні скелі, здатні викликати захоплення навіть досвідченого водолаза. Дуже поширений віндсерфінг. На острові є багато шкіл вітрильного спорту, де працюють кваліфіковані професійні тренери, де є прокат прекрасного сучасного обладнання для новачків і для досвідчених спортсменів.

Любителям активного способу життя пропонуються верхові і піші прогулянки по мальовничих горах Кріта. Мальовничі скелі, пляжі, екзотичні гроти надають величезні можливості для відпочинку на морі та гірського туризму. Для туристів організовуються походи в гірські частини Кріту та альпіністські підйоми. Дуже популярні гірські велосипеди, прокат яких є практично скрізь. Широке розповсюдження вапняків, особливо в західній частині країни, призвело до формування карстових воронок, печер, що додають ландшафту своєрідний дикий вигляд і залучають любителів випробувати свої сили в спелеології. Сафарі на джипах - це водіння автомобіля серед дикої гірської крітської природи, минаючи оливкові плантації, красиві луки і старі крітські села. Ви зможете ближче познайомитися з людьми і природою острова Кріт. Барбекю на березі і купання в морі - це ще одні приємні враження та прекрасна можливість позбавитися від втоми після довгої дороги.

Різні екскурсії до стародавніх пам'яток острова доставлять багато задоволення допитливим шанувальникам мистецтва. На острові Кріт з багатющою історією і стародавньою культурою збереглися пам'ятки різних епох. Любителі історії знайдуть на цьому дійсно легендарному острові масу цікавих місць. Це візантійські монастирі, турецькі мечеті, старовинні фортеці і особняки, які є майже в кожному місті. Вони надають особливого колориту крітському пейзажу з його магічним синьо-зеленим морем; яскравим сонцем; золотистими пляжами; тропічними пальмами; величними горами і глибокими ущелинами. Варто відвідати палаци Фестос, Закрос, Маллія і побувати в столиці острова часів римського панування Гортіне. Венеціанська фортеця Франгокастелло стоїть на березі моря вже 650 років, з нею пов'язано безліч легенд і міфів.

Головною визначною пам'яткою Кріту є всесвітньо відомий пам'ятник старовини - Кносський палац, побудований ще чотири тисячоліття тому - лабіринт царя Міноса, в лабіринті якого був заточений Мінотавр. Руїни цього архітектурного ансамблю - один з найбільш відвідуваних туристами археологічних музеїв під відкритим небом. Знамениті фрески палацу Кноссос, вази і письмена на глиняних табличках - свідоцтва культури миролюбного, світлого і прекрасного народу.

На Кріті можна познайомитися з численними реаліями далекого часу, відображеними в легендах та міфах. До цих пір місцеві жителі з гордістю показують печеру, де народився Зевс - головний з богів Олімпу. У глибокій печері Дікті Андрон, богиня Рея дала життя божественному немовляті, а легендарна коза Амальфі вигодувала його своїм молоком. Місцеві жителі перетворили печеру в храм.

Любителям активного відпочинку та батькам з дітьми неодмінно потрібно відвідати один з п'яти аквапарків острова Крит: аквапарки «Aqua Splash», «Water City», «Star Beach» в районі Херсоніссоса (Східний Кріт); «Limnoupolis» в районі Ханьї (Західний Кріт) і аквапарк в Ієрапетра (південне узбережжя острова) на території готелю «Petra Mare». Аквапарк «Water City» знаходиться в горах недалеко від туристичного центру Коккін - Хані, звідки відкривається прекрасний вид на узбережжя. На величезній зеленій території зосереджені всі самі захоплюючі атракціони. Ви відчуєте захоплення і жах гори «Камікадзе» і «Чорної труби», прокотитеся по «Ледачій річці» серед стрімкої води та бризок фонтанів. В аквапарку Вас чекає велика кількість водних гірок, відкритих і закритих труб з сильним потоком води, гідромасаж, басейни з штучними хвилями і дитяче водне містечко. Відвідування аквапарку стане однаково цікавим і для дорослих і для дітей.

Цікаві місця на отрове Кріт: Фоделе - мальовниче село, що потопає в цитрусових деревах та платанах, батьківщина відомого художника Ель Греко. Мата - піщаний пляж з унікальними печерами. Тут щорічно з середини 60-х до середини 70-х проходили з'їзди хіпі. Діа - острів, де водяться рідкісні кози "крі-крі". На цьому безлюдному острові, покритому кедрами в стародавні часи знаходилися судоферві царя Міноса. Юхтас - гора, що нагадує обличчя Зевса, біля підніжжя якої розташувався мальовниче місто Арханес. Агія Пелагія - затишне курортне містечко на заході від Іракліону з мальовничими бухтами і пляжем.

 

Фото о. Кріт

Зверніть увагу на курорти: