Курорт «Осло»

Осло

Країна: Норвегія, курорт «Осло»

Замовити тур

Місто Осло розташоване на берегах Осло-фіорду, ширина якого біля входу 15-30 км, а довжина - близько 102 км. Осло було засновано в 1048 році, воно є найдавнішою столицею північної Європи. У кінці XIII століття це місто стало резиденцією норвезьких королів. У 1624 році Осло було перейменоване в Крістіанії, на ім'я датського короля Крістіана IV. У 1814 році Осло став столицею Норвегії.

Не дивлячись на давню історію, в Осло практично не збереглися споруди XIX століття, а тим більше XIV-XVIII століть. Винятком є фортеця Акерсхус, побудована в XII столітті. У музеї фортеці можна поглянути на модель Крістіанії, обійти прекрасний замок, який колись був королівською резиденцією, і поспостерігати за вартою, грізно походжав по фортеці кожні 15-20 хвилин. З фортеці відкривається чудовий вид на Осло, набережну Акер Брігге і затоку.

До речі, жоден порт Норвегії, в тому числі і Осло, не замерзає на зиму. Взагалі думка про холодний норвезький клімат сильно перебільшена. Влітку тут дійсно не спекотно: 15 - 20 С, а от зима м'яка з середньою температурою близько нуля. Причиною цього служить тепла течія Гольфстрім, яка проходить неподалік від норвезьких берегів.

Найпомітнішою спорудою на набережній, так і в Осло є будівля міської ратуші. Вона була побудована між 1933 і 1950 роками. Дивлячись на цю похмуру будівлю з коричневого цегли, важко повірити, що всередині її стіни прикрашають гарні, яскраві фрески.

За ратушею, на вулиці Карл-Юхансгате розташована будівля норвезького парламенту, побудована в 1886 році, і Національний театр, побудований в 1891-1899 роках. Діловий центр Осло знаходиться між портом і вулицею Карл-Юхансгате.

Півострів Бюгде є одним з найбільш відвідуваних районів Осло, а все тому, що тут розташовані численні музеї: Норвезький музей народного побуту, Музей кораблів вікінгів, музей "Фрам" і музей "Кон-Тікі", що належить Туру Хейердалу.

Саме до музею "Кон-Тікі" туристи виявляють найбільшу цікавість. Відомий у всьому світі норвезький етнограф і археолог, Тур Хейєрдал є національним героєм Норвегії. Для підтвердження своєї теорії про початкове заселення островів Полінезії з Америки він в 1947 році проплив з екіпажем на плоту з бальзових колод "Кон-Тікі" від Перу до Полінезії. У 1969 і 1970 роках він на папірусних човнах "Ра" дістався від Африки до островів Центральної Америки, що довело можливість плавання до Америки стародавніх єгиптян. У цій подорожі одним з членів його багатонаціональної команди став Юрій Сенкевич. Легендарний човен "Ра" і безліч інших експонатів, присвячених подорожам знаменитого норвежця, і склали основну експозицію музею.

Музей кораблів вікінгів зібрав під своїм дахом унікальні археологічні знахідки - стародавні кільові судна, на яких вікінги здійснювали морські торгово-грабіжницькі і завойовницькі походи в кінці VIII - середині XIX століть. Останні відкриття довели, що на цих суднах воїни досягли берегів Північної Америки на кілька століть раніше Христофора Колумба.

У музеї "Фрам" зберігається однойменний корабель з яйцеподібної дном, побудований Нансеном спеціально для плавання в суворих льодах Арктики. Саме на цій шхуні інший норвезький мандрівник, Руал Амундсен, доплив до Антарктиди, а потім на лижах першим досяг Південного полюса.

Однією з найпомітніших пам'яток Осло є Фрогнер-парк, точніше його частина Вігеланн-парк - грандіозне творіння скульптора-самоучки Густава Вігеланна (1669-1943). Всі витрати по втіленню своєї мрії скульптор взяв на себе, переконавши влади Осло відвести йому лише ділянка землі під Фрогнер-парку. Близько 43 років Вігеланн трудився над втіленням своєї мрії.

У результаті на світ з'явилося дивне творіння, що поєднує в собі натуралізм і символіку з реалістичною трактуванням людського життя. Безліч скульптур показують не тільки шлях людини, який вона проходить від народження до смерті, а й почуття, пережиті кожним з поколінь. Скульптура розсердженого хлопчика, що плаче, одна з тисячі інших фігур ансамблю, стала символом Осло і зображується на численних листівках і сувенірах.

 

Фото Осло Зображення Осло Фотографія Осло Вигляд Осло Фото Осло Зображення Осло Фотографія Осло Вигляд Осло Фото Осло Зображення Осло Фотографія Осло Вигляд Осло Фото Осло Зображення Осло

Зверніть увагу на курорти: