Курорт «Півострів Істрія»

Півострів Істрія

Країна: Хорватія, курорт «Півострів Істрія»

Замовити тур

Півострів Істрія є найпопулярнішим туристичним регіоном Хорватії завдяки своїй багатій історії, безлічі пам'ятників архітектури, найчистішому морю і прекрасним можливостям для відпочинку. Через велику кількість соснових і листяних дерев лікарі рекомендують це місце людям із захворюваннями дихальних шляхів, а спокійна атмосфера півострова дозволяє гостям грунтовно розслабитися і позбавляє від «синдрому великого мегаполісу».

Істрія - це чарівна суміш сходу і заходу, знаменита своїм мальовничим скелястим узбережжям, дивовижними за красою пагорбами, сосновими лісами і виноградниками. На відносно невеликій території є все, що необхідно для повноцінного відпочинку: прекрасні пляжі, багата незаймана природа, термальні та мінеральні джерела, заповідники, середньовічні монастирі, церкви та міста, в яких вигадливо переплелися ренесанс і бароко, античність і готика. Дорога на південь веде в Далмацію, яку за великою кількістю середземноморських барв, відчуттів і за красою природи можна назвати вінцем творіння.

В усьому присутній невловимий італійський колорит - навіть дорожні покажчики дубльовані італійською мовою. Майже все населення вільно володіє італійською. У ресторанах, коли замовляєте італійські страви - піцу або різотто, ви не знайдете різниці між тими, що приготовані в самій Італії .

Істрія давно позиціонується як прекрасне місце для еко-туризму, і це дійсно так . Тут прокладено безліч велосипедних маршрутів і стежок для пішого туризму (всі карти і проспекти можна знайти в інформаційних бюро на кожному курорті). Крім того, тут виробляють найчистішу оливкову олію в Європі, а місцеві вина давно вважаються гідною конкуренцією сусідці - Італії. І, насамкінець, саме тут тренуються професійні тенісисти якщо не з усього світу, то з усієї Європи точно. Якість покриттів вище всіх похвал, а ціна, яку просять за оренду корту, просто смішна .

Пляжі Істрії (за рідкісним винятком) - штучні бетонні платформи, природні камені, плато і невеликі галькові лагуни. Істрія отримала і продовжує отримувати таку кількість «блакитних прапорів» за чистоту своєї берегової лінії, що і рахувати  вже нецікаво.

Окремої згадки заслуговує кухня Істрії, відома своїм пршутом (в'ялене м'ясо), овечим сиром, морепродуктами і найніжнішою ягнятиною. Спробувати всі ці делікатеси можна в одному з численних ресторанів півострова.

Найпопулярніші ресторани : Пореч - Barilla, Dvi Murve, Peterokutna Kula. Ровінь - Giannino, Orca, Amfora. Між містами Пореч і Ровінь, у знаменитому Лімському каналі, розташований ресторан Fjord , відомий різноманітністю страв з морепродуктів. Умаг - Allegro, Новиград - Mandrac, Sidro, Giovanni. Пула - Borghese, Milan, Scaletta, Miramare .

У Хорватії є чудові заклади - «коноби». Це невеликі домашні ресторани з дуже смачною кухнею, де будь-яку страву хорватської і середземноморської кухні можна покуштувати за помірними цінами. «Коноба» є в кожному містечку Істрії.

Що подивитися: давньоримський амфітеатр в Пулі, середньовічну Евфразієву базиліку в Поречі, місто художників - Ровінь, плантації трюфелів біля Мотовуна і кістки динозаврів в морських глибинах поблизу Ровіня, а також зелені і дуже красиві острова Крк і Бріоні. Крім того, можна з'їздити на екскурсію до столиці країни – старовинний, атмосферний і затишний Загреб, або поїхати до сусідньої Італії: по суші в старовинний Трієст або на поромі в красуню Венецію.

Ще одна з визначних пам'яток Істрії - Лімська затока поруч з Врсаром, що простягнулась вглиб суші на кілька кілометрів.

На півострові знаходиться найменше місто світу Хум , яке занесено до Книги рекордів Гіннесса.

В Істрії також є можливість відвідати два з семи національних парків Хорватії - Плітвіцькі озера і архіпелаг Бріоні.

Але будь-яка земля невіддільна від її жителів. Істріяни - виключно гостинні люди. Вони з любов'ю показують все те, що трьохтисячолітня історія створила на їхній землі.

Одним словом, якщо Ви любите і цінуєте красу, природу та історію - півострів Істрія саме те місце, де все це є в достатку.

Фото Півострів Істрія Зображення Півострів Істрія Фотографія Півострів Істрія Вигляд Півострів Істрія Фото Півострів Істрія Зображення Півострів Істрія

Зверніть увагу на курорти: