Курорт «Прага»

Прага

Країна: Чехія, курорт «Прага»

Замовити тур

Протягом останнього десятиліття багато людей, що втомилися від пляжного відпочинку, вважають за краще проводити свою відпустку або вихідні дні в Європі. Цікаво, що ведучу позицію в списку європейських столиць, найчастіше відвідуваних нашими співгромадянами, займає не Рим або Париж, а Прага. І справа не тільки в демократичніших цінах чеської столиці.

Вважається, що найчастіше гості чеської столиці відвідують Староместськую площу. Вона є цілим комплексом архітектурних споруд і пам'ятників, що є історичним центром району, відомого як Старе Місто. Місцем зосередження туристичної активності є Староместськая ратуша із знаменитим астрономічним годинником. Годинник, створений на початку XV століття, має не тільки звичайний циферблат, але ще і астрономічний, такий, що показує положення Сонця, Місяця, Полярної зірки і деяких сузір'їв. Щогодини з восьми ранки до восьми вечори під бій курантів над годинником розгортається ціла вистава за участю фігури Смерті, дванадцяти апостолів, символічного зображення людської скупості і пихатості, а також фігурки турка - символу загрози, що походить від імперії Османа. Також заслуговують на увагу розміщені на Староместській площі Тинський костел, костел Св. Микулаша та величний памятник реформатору церкви Яну Гусу.

Карлів міст через річку Влтаву створювався більше 50 років в XIV столітті за ініціативою короля Карла IV. Цей пішохідний міст є справжньою галереєю просто неба шириною 10 метрів і протяжністю 516 метрів. Міст прикрашений 30 скульптурними композиціями, найвідомішою з яких є скульптура Св.Яна Непомуцкого. Згідно легенді, Ян Непомуцкий був скинутий Карлом IV у води Влтави за збереження таємниці сповіді королеви. Тепер мільйони туристів і городян прагнуть потерти його статую заради виконання потаємних бажань. Празький Град є не тільки історичним, але й політичним центром Праги. Він є цілою скарбницею архітектурних споруд, а також є і резиденцією президента Чехії.

Найбільшу увагу серед визначних пам'яток Празького Граду привертає Собор Святого Віта. Цей унікальний храм будувався протягом більше 500 років - з XIV по ХХ вв. Зокрема завдяки і тривалості будівництва, це грандіозна архітектурна споруда гармонійно поєднує в собі елементи трьох стилів: бароко, ренесанс і готика. Тут були короновані всі чеські правителі, а деякі з них і поховані. З вершини башти-дзвіниці собору Святого Вита відкривається чудовий вигляд на панораму столиці Чехії. А потрапити туди можна, подолавши 287 старовинних сходинок башти. Також в Празькому граді обов'язково слід відвідати Старий королівський палац, Національну галерею і Золотцю Вулицю, в одному з будинків якої жив Франц Кафка.

Однією з найсучасніших визначних пам'яток Праги є «Співаючі фонтани». Це приголомшливе шоу, що створюється малюнком тисяч струменів води, що підсвічуються різноколірними вогнями, супроводжується підбіркою прекрасної музики різних епох і стилів: від класичних творів Моцарта до мелодій з популярних кінофільмів. Для тих, хто не зміг зробити фото цієї визначної пам'ятки Праги, після вистави проводиться продаж відеозапису шоу.

Градчани є ще одним історичним районом Праги, багатим палацами (Чернінській, Шварценбергській, Тосканський) і соборами (костьол св. Яна Непомуцкого, костьол Діви Марії, костьол св. Роха). Тут також розташована і знаменита Лорета - Священна Хатина - споруда, що є символічною копією рідного будинку Діви Марії. Празька Лорета знаменита своїм красивим дзвоновим дзвоном. Широко відомий і Страговській монастир, що нині є музеєм національної писемності, а також Чумний стовп із статуєю Діви Марії. Мала Країна є другим по старовині міським кварталом і осереддям більшої частини празьких палаців. Найвеличнішим і розкішнішим палацом є Вальдштейнській - колишня резиденція маршала Вальдштейна, в даний час займана сенатом. До нього прилягають Вальдштейнські і Ледебургські сади, що є прекрасними парками з штучними гротами, оранжереями і водоймами.

Нове Місто - наймолодший і великий історичний район Праги. Серцем району, а то і всього міста є Вацлавськая площа - місце зустрічей і демонстрацій чеського народу. До Вацлавськой площі приєднується Національний музей - самі старовинні музейні збори Праги. У цьому районі розташована сувора в своїй красі Новоместськая ратуша, що будувалася і перебудовувалася протягом 200 років. Туристам цікавий і загадковий будинок Фауста,  ім'я якому дане народною чуткою, про хіміків, що проживають в цьому будинку, з доктором, що продав душу дияволові ради наукового пізнання. А Танцюючий будинок так назвали тому, що його башти розташовані під кутом, що забезпечує ілюзію танцю.

Тут перераховані лише найвідоміші визначні пам'ятки Праги, але велика частина палаців, площ, соборів, монастирів і кварталів залишилася «за кадром». До речі, якщо поїдете до Праги, обов'язково захопіть з собою фотоапарат - чудові фото Праги довго тішитимуть вас спогадами, спонукаючи знову відвідати це дивовижне місто.

 

Фото Прага Зображення Прага Фотографія Прага

Зверніть увагу на курорти: